Prekių katalogas

Xentry įrangos diegimas

 • Kam skirta Xentry diagnostinė programinė įranga?

  Xentry diagnostika yra oficiali Mercedes-Benz automobilių diagnostikos programinė įranga dar vadinama Xentry DAS (Diagnostikos pagalbos sistema), skirta Mercedes-Benz automobilių techninėms problemoms spręsti. Programinė įranga leidžia vartotojams konfigūruoti, perprogramuoti, įdiegti naujus komponentus, atlikti testus, nuskaityti arba ištrinti gedimų kodus ir pritaikyti daugybę kitų funkcijų Mercedes-Benz automobiliui.

  Naujausioje XENTRY diagnostikos versijoje yra daugybė išteklių, kurie pagerina aptarnavimo greitį ir tikslumą nepriklausomose remonto dirbtuvėse. Įtrauktos šios funkcijos:

  • Diagnostikos pagalbos sistema (DAS)
  • Remonto informacinė sistema (WIS)
  • Elektroninių dalių katalogas (EPC)
  • STAR Finder – komponentų ieškiklis
  • STAR Utilities – savitikros, teksto apdorojimo, failų valdymo ir kt.
  • Benz Disassembly System – vaizdo pamokų paketas, kuriame parodyta, kaip iš Mercedes-Benz transporto priemonių išimti atskiras dalis.

  XENTRY diagnostika teikia techninę informaciją ir procedūras apie daugybę transporto priemonių sistemų ir komponentų, įskaitant:

  • Benzininiai ir dyzeliniai varikliai
  • Transmisijos ir elektroniniai selektorių moduliai
  • Traukos kontrolės sistemos, įskaitant ESP, ASR, ETS, ABS, BAS ir SBC stabdžių sistemas
  • Aktyvios kėbulo valdymo pakabos sistemos
  • Papildomos suvaržymo sistemos (SRS)
  • Kėbulo valdymo moduliai, įskaitant ACP, UCP, LCP, SCM, SKF, KFB, RCM ir DCM
  • Vairavimo sistema
  • Signalo gavimo moduliai (SAM)
  • Elektroninė uždegimo sistema (EIS)
  • Prietaisų skydelis
  • Padangų slėgio kontrolė
  • Parktronic
  • Raktas Go
  • Klimato kontrolės sistemos
  • Komforto/patogumo sistemos

  Techninės įrangos reikalavimai

  Norint dirbti su „Xentry DAS“ reikalinga aparatinė įranga „C3 Multiplexer Star“ (C3 yra seniausias iš įrenginių, jis gali palaikyti automobilius tik iki 2014 metų), šiais laikas paplita yra tokie įrenginiai kaip „C4 SD Connect“ arba „C6 Xentry VCI“. C6 Xentry VCI ir C4 SD Connect užėmė senesnio C3 multiplekserio vietą. Norint prijungti multiplekserį ir paleisti Xentry diagnostika, reikės nešiojamojo kompiuterio su gana dideliais techniniais parametrais. Kompiuteryje yra įdiegiamos Mercedes Benz remonto programos, tokios kaip: Xentry, DAS, Vediamo, DTS Monaco, WIS, EPC ir kt.

  Kas yra Xentry DAS programoje inžinerinis rėžimas?

  Su Mercedes-Benz automobiliams skirtu Xentry DAS inžinerinių režimų galima atlikti gilų valdymo blokų nustatymą ir programavimą. Dilerinėje Xentry diagnostikos versijoje ši parinktis yra suaktyvinta. Ji buvo skirta naudoti kuriant ir bandant borto elektronines sistemas. Vartotojas šios programos pagalba galės keisti transporto priemonės sąranką. Galima keisti daugybę įvairių dalykų, tokių kaip ECU programavimas naudojant naują variklio tipą, greičio ribojimo ar sukimo momento nustatymus ir daug daugiau. Gali būti rizikinga naudoti inžinerinį režimą, jei nesate tikri, ką darote, nes neturėdami pakankamai įgudžiu galima sugadinti automobilio elektroninius blokus.

  Savaime suprantama, kad „Mercedes-Benz“ nuolat pirmauja kurdama praktiškus ir patogius diagnostikos prietaisus ir technologijas. Mercedes SDS (Star Diagnostic System), kuri šiuo metu yra naujausia, žinoma kaip XENTRY diagnostika, ir toliau tobulinama ir papildoma pvz: taisomos sisteminės klaidos, įtraukiami nauji protokolai, todėl tai yra ypač galingas ir praktiškas įrankis nepriklausomoms remonto dirbtuvėms. prižiūrint Mercedes-Benz automobilius.

  Pradedant nuo naujosios 204 serijos pristatymo 2008 m., XENTRY diagnostika ypač tinka Mercedes-Benz automobilių diagnostikai, nors atlieka ir daugybę kitų užduočių. Be to, ji turi DAS galimybes, kurios yra standartiniuose automobiliuose, pagamintuose iki 204 serijos. Jeigu žiūrint į dabartinius laikus ir automobilius pagamintus nuo 2021 metų, tai norint atlikti diagnostika gamintojas sugalvojo, kad tokiems tikslams yra reikalingas papildomas sertifikatas, šio tikslu norima padaryti, kad bet koks vartotojas negalėtu susiremontuoti savo automobilio pats, o važiotu tik pas dilerį.

  Patartina naudoti tik XENTRY diagnostiką, nes tai yra sistema, kurią Mercedes-Benz teikia transporto priemonių remonto dirbtuvėms ir ji apima kiekvieną Mercedes-Benz sistemą. XENTRY/SDS sistemos struktūra siūlo tris pagrindines funkcijas, tai yra:

  1. Išsamus transporto priemonės identifikavimas

  Be VIN, XENTRY diagnostika padės rasti automobilio konstrukcijos modelio („Baumeister“) numerį, leisdamas ištirti ir įrašyti visas transporto priemonės charakteristikas, pvz., išsamią informaciją apie važiuoklę ir sumontuotus priedus. Tai palengvins komponentų užsakymą iš netoliese esančio Mercedes-Benz atstovo dalių skyriaus ir bus naudinga norint išsiaiškinti reikalavimus ir kriterijus tam tikram automobiliui.

  2. Diagnozė

  Iš XENTRY diagnostikos gausite išsamias diagnostikos instrukcijas, patarimus ir įspėjimus. Tai padės atskleisti jau žinomas ir neatrastas jūsų transporto priemonės problemas. Be to, bus lengviau atlikti kokybės kontrolės testus po remonto, siekiant užtikrinti, kad jie buvo atlikti teisingai ir efektyviai.

  3. Programavimas ir programinės įrangos atnaujinimai

  Esamus valdymo blokus galite programuoti arba perprogramuoti naudodami XENTRY diagnostiką, jei reikia, atlikę techninę priežiūrą arba atjungę akumuliatoriaus maitinimą. Būtina nepamiršti, kad valdymo bloke, kuris bus atnaujintas, saugoma atmintis greičiausiai bus prarasta, todėl geriausia įrašyti kodus ir kitą informaciją greitojo testo metu prieš atnaujinant.

  Be to, galite įdiegti programinės įrangos atnaujinimus, kad automobiliai būtų atnaujinami su naujausiais patobulinimais ir prireikus užprogramuoti naujas atsargines dalis. „XENTRY diagnostika“ iš esmės yra konkrečioms užduotims skirtas kompiuteris, kuriame veikia programinė įranga ir kuris yra pagrįstas „Windows 10 arba 11“ operacine sistema. Tokios įrangos instaliavimas užtrunka daug laiko, todėl kaina paruošimo yra atitinkamai ne maža. Jame yra tinklo LAN ir Wifi jungtis, LAN patartina naudoti atliekant programavimo darbus. Wifi pajungimas gali būti naudojamas visiems darbams, kurie nekelia jokios rizikos duomenų perdavimo metu.

  Papildomos Mercedes Benz techninės programos

  Vediamo - yra inžinerinė programinė įranga, skirta dirbti su valdymo blokais tiesiogiai, neatsižvelgiant į transporto priemonės VIN kodą ir apeinant „Gateway“. Jos pagalba atliekamos kodavimo, programavimo funkcijos, komplektacijos keitimas.

  WIS/ASRA - yra galingiausia programinė įranga automobilių servisams, joje yra absoliučiai visa informacija apie remontą techniniuose dokumentuose. Diagnostika, išmontavimas, montavimas, saugos normatyvai, elektros schemos, remontas, atliktų darbų apskaičiavimas pagal normatyvines valandas ir kt.

  EPC - yra Mercedes automobilių atsarginių dalių paieškos programa. Pasirinkimas pagal VIN kodą, paieška pagal detalės numerį, komponentų iliustracijos, kompiuterinio kodavimo informacija.

  DTS Monaco - tai inžinerinė programa, turinti platesnes galimybes, palyginti su „Vediamo“. Leidžia atlikti kompleksinius valdymo blokų testus, pasiekti ir keisti uždaras inžinerinių duomenų sritis, atlikti išankstinius mokymus ir gamybos testus, kurie prieinami tik gamintojui.

  Mercedes Star Finder – Mercedes Benz dilerinė elektros instrukcija, spalvotos elektros instaliacijos schemos, jungčių išvadai, elektros mazgų, jutiklių, jungčių, laidų buvimo vieta, nuotraukos su elektros elementų vieta Mercedes-Benz automobilyje.

  Mercedes-Benz Disassembly Assistant - yra daugialypės terpės vadovas, kuriame vaizdo įrašais aiškiai parodytas visas „Mercedes-Benz“ transporto priemonių komponentų išmontavimo ir montavimo procesas. Programoje pateikiama informacija apie šių transporto priemonės komponentų išmontavimą ir montavimą: durų, panelių, stabdžių žibintų, centrinės konsolės, garso sistemų, valdymo pultų, įrankių bloko, centrinio ventiliatoriaus ir šių komponentų montavimas. Visas aprašytas procedūras gali nesunkiai pakartoti bet kuris automobilių savininkas.

  FDOK – tai yra skaičiuotuvas, kuris generuoja prieigos kodus parametrams keisti ir AdBlue NOx Torque Limit installation sistemai išjungti, taip pat SCR išmetimo sistemos gedimams pašalinti DAS Xentry programoje naudojant SD Connect diagnostikos sąsają.
  Tai yra pagrindinės programos, kurios yra būtinos dirbant su Mercedes Benz automobiliais.
   

  Skaityti daugiau