Prekių katalogas

Jeep diagnostika

 • Ką reikia žinoti apie JEEP diagnostikos įrangą?

  Jau nuo 90-ųjų dauguma automobilių, kai įvyksta elektronikos gedimas, gali apie tai pranešti savininkui, tačiau, žinoma, savo automobiline kalba, pavyzdžiui, mirksėdami įspėjamąją lemputę, voltmetro svyravimais arba osciloskopo nukreipimas. Norint nustatyti tikslią diagnozę, reikalingas ne tik aukštas diagnostikos specialisto profesionalumas, reikia pripažinti, kad rezultatų tikslumas labai priklauso nuo JEEP diagnostinės įrangos, nes būtent ši įranga leidžia pateikti visą reikalingą informaciją greitai ir diagnostikui suprantama forma. Nuo tada diagnostikos įranga buvo nepakeičiamas automatinės diagnostikos prietaisas.


  Kai kurie žmonės klaidingai mano, kad automatiniai skaitytuvai naudojami atliekant pagrindinius transporto priemonių sistemų patikrinimus, įskaitant duomenų apie cilindro suspaudimą gavimą arba srovės nuotėkio uždegimo sistemoje priežasčių nustatymą. Iš tiesų šioms operacijoms atlikti tinka bazinė JEEP diagnostinė įranga. Taip pat netikslinga naudoti automobilių skaitytuvus bandant surasti gedimą automobilio sistemoje, kuri nėra valdymo su valdymo bloku. Pavyzdžiui, būtų netikslinga bandyti nustatyti anglies nuosėdų ant uždegimo žvakių priežastį arba degalų sistemos veikimo sutrikimus. Automatinis skaitytuvas gali fiksuoti tik gedimų pasekmes, bet ne jų priežastį, ir, reikia pripažinti, jo funkcijos yra kiek kitokios, rimtesnės.

  Pagrindinės užduotys, kurias gali atlikti JEEP diagnostika:

  • Gedimų kodų, kuriuos registruoja įvairūs transporto priemonių ECU pagal jutiklių rodmenis, priėmimas ir iššifravimas;
  • Duomenų srauto, einančio per ECU, stebėjimas;
  • Automobilių sistemų diagnostika vairavimo egzaminų metu;
  • Diagnostinių parametrų saugojimas.

  Norėdami nustatyti visą automobilio sistemų būklės vaizdą, JEEP diagnostika sąveikauja su elektroniniu valdymo bloku (ECU). Tokia įranga reikalinga elektroninėms sistemoms tikrinti, nes jokiu kitu būdu to atlikti tiesiog nėra. Šiuolaikiniai JEEP skaitytuvai pasižymi ne tik dideliu gaunamų duomenų kiekiu (šis parametras priklauso ne nuo įrangos modelio, o nuo ECU įdiegtos programinės įrangos), bet ir papildomų funkcijų. Be to brangūs skaitytuvų modeliai taip pat atlieka elektroninio bloko kodavimo ir programavimo procedūras.


  Atliekant automobilių patikrinimą naudojama įvairiausia programinė įranga, pvz.: Piwis programa, Benz duomenų bazė, Sdconnect programa ir daug kitų. Yra įvairiausios programos skirtos įvairiems automobiliams: audi, volkswagen, citroen, bmw, jeep ir t.t. Kaip pavyzdys volkswagen diagnostine programa yra ODIS. ODIS instaliavimas reikalauja gerų sisteminių resursų kompiuteryje, jo diegimas užima daug laiko. Trumpai tariant atlikti JEEP diagnostika reikalinga specifinė JEEP programinė įranga ir diagnostinis prietaisas.

  Nuo ko priklauso JEEP diagnostikos kaina?

  JEEP diagnostines įrangos kaina yra skirtinga, nes egzistuoja mėgėjiško ir profesionalaus tipo JEEP diagnostika. Paprasti vartotojai t.y. dažniausiai JEEP vairotuojai norėdami savarankiškai atlikti pirmine diagnostika prieš važiojant pas specialistus ir gal but savo jėgom nustatyti ir pašalinti problema renkasi pagal jų kišene JEEP diagnostine įranga. Tuo tarpu specializuoti servisai ar JEEP atstovybės renkasi profesionalia universalia arba JEEP diagnostine įranga. Tačiau puikiai suprantama, kad JEEP diagnostika parodys viską žymiai tiksliau ir konkrečiau, nes yra pritaikyta tik JEEP automobiliams.

  Nuo 2018 metų JEEP automobiliams yra montuojamas saugumo modulis, kuris vadinamas SGW (Safety Gateway). Jo paskirtis yra apriboti prieiga paprastiems vartotojams arba garažinio tipo dirbtuvėms prie tokių automobilių platesnės diagnostikos, klaidų trynimo, blokš programavimo ir kt. Tačiau pasirodė specialus laidas / adapteris, kuris skirtas apeiti šį saugumo modulį, kuris vadinamas FCA adapteris. Būtent su šio adapterio pagalba vartotojai galės atlikti automobilio diagnostika, kaip įprasta. 


  Pabrėžiant JEEP diagnostikos kaina, puikiai suprantama, kad profesionalaus lygio įrangos kaina bus ženkliai didesnė. Tai įtakoja įrangos tikslumas, online prieiga atliekant specialias funkcijas, tokias kaip valdymo blokų pakeitimo metų jų adaptavimas ir apmokimas darbui su pagrindiniu valdymo bloku. Norint atlikti vienoki ar kitokį darbą privalu turėti remonto duomenų bazę, su įvairiausiu elektroninių mazgų schemom ir elementų paaiškinimais, visą tai yra prieinama tik su profesionalia įranga. Mėgėjams tik lieka pasitelkti informacijos iš įvairiausių forumų, kur dalijasi savo patirtimi kiti vartotojai.
   

  Skaityti daugiau