Prekių katalogas

Saab diagnostika

 • Ką reikia žinoti apie SAAB diagnostikos įrangą?

  Jau nuo 90-ųjų dauguma automobilių, kai įvyksta elektronikos gedimas, gali apie tai pranešti savininkui, tačiau, žinoma, savo automobiline kalba, pavyzdžiui, mirksėdami įspėjamąją lemputę, voltmetro svyravimais arba osciloskopo nukreipimas. Norint nustatyti tikslią diagnozę, reikalingas ne tik aukštas diagnostikos specialisto profesionalumas, reikia pripažinti, kad rezultatų tikslumas labai priklauso nuo SAAB diagnostinės įrangos, nes būtent ši įranga leidžia pateikti visą reikalingą informaciją greitai ir diagnostikui suprantama forma. Nuo tada diagnostikos įranga buvo nepakeičiamas automatinės diagnostikos prietaisas.

  Kai kurie žmonės klaidingai mano, kad automatiniai skaitytuvai naudojami atliekant pagrindinius transporto priemonių sistemų patikrinimus, įskaitant duomenų apie cilindro suspaudimą gavimą arba srovės nuotėkio uždegimo sistemoje priežasčių nustatymą. Iš tiesų šioms operacijoms atlikti tinka bazinė SAAB diagnostinė įranga. Taip pat netikslinga naudoti automobilių skaitytuvus bandant surasti gedimą automobilio sistemoje, kuri nėra valdymo su valdymo bloku. Pavyzdžiui, būtų netikslinga bandyti nustatyti anglies nuosėdų ant uždegimo žvakių priežastį arba degalų sistemos veikimo sutrikimus. Automatinis skaitytuvas gali fiksuoti tik gedimų pasekmes, bet ne jų priežastį, ir, reikia pripažinti, jo funkcijos yra kiek kitokios, rimtesnės.

  Pagrindinės užduotys, kurias gali atlikti SAAB diagnostika:

  • Gedimų kodų, kuriuos registruoja įvairūs transporto priemonių ECU pagal jutiklių rodmenis, priėmimas ir iššifravimas;
  • Duomenų srauto, einančio per ECU, stebėjimas;
  • Automobilių sistemų diagnostika vairavimo egzaminų metu;
  • Diagnostinių parametrų saugojimas.

  Norėdami nustatyti visą automobilio sistemų būklės vaizdą, SAAB diagnostika sąveikauja su elektroniniu valdymo bloku (ECU). Tokia įranga reikalinga elektroninėms sistemoms tikrinti, nes jokiu kitu būdu to atlikti tiesiog nėra. Šiuolaikiniai SAAB skaitytuvai pasižymi ne tik dideliu gaunamų duomenų kiekiu (šis parametras priklauso ne nuo įrangos modelio, o nuo ECU įdiegtos programinės įrangos), bet ir papildomų funkcijų. Be to brangūs skaitytuvų modeliai taip pat atlieka elektroninio bloko kodavimo ir programavimo procedūras.

  Atliekant automobilių patikrinimą naudojama įvairiausia programinė įranga, pvz.: Piwis programa, Benz duomenų bazė, Sdconnect programa ir daug kitų. Yra įvairiausios programos skirtos įvairiems automobiliams: audi, volkswagen, citroen, bmw, opel ir t.t. Kaip pavyzdys volkswagen diagnostine programa yra ODIS. ODIS instaliavimas reikalauja gerų sisteminių resursų kompiuteryje, jo diegimas užima daug laiko. Trumpai tariant atlikti SAAB diagnostika reikalinga specifinė SAAB programinė įranga ir diagnostinis prietaisas.

  Nuo ko priklauso SAAB diagnostikos kaina?

  SAAB diagnostines įrangos kaina yra skirtinga, nes egzistuoja mėgėjiško ir profesionalaus tipo SAAB diagnostika. Paprasti vartotojai t.y. dažniausiai SAAB vairotuojai norėdami savarankiškai atlikti pirmine diagnostika prieš važiojant pas specialistus ir gal but savo jėgom nustatyti ir pašalinti problema renkasi pagal jų kišene SAAB diagnostine įranga. Tuo tarpu specializuoti servisai ar SAAB atstovybės renkasi profesionalia universalia arba SAAB diagnostine įranga. Tačiau puikiai suprantama, kad SAAB diagnostika parodys viską žymiai tiksliau ir konkrečiau, nes yra pritaikyta tik SAAB automobiliams.

  Pabrėžiant SAAB diagnostikos kaina, puikiai suprantama, kad profesionalaus lygio įrangos kaina bus ženkliai didesnė. Tai įtakoja įrangos tikslumas, online prieiga atliekant specialias funkcijas, tokias kaip valdymo blokų pakeitimo metų jų adaptavimas ir apmokimas darbui su pagrindiniu valdymo bloku. Norint atlikti vienoki ar kitokį darbą privalu turėti remonto duomenų bazę, su įvairiausiu elektroninių mazgų schemom ir elementų paaiškinimais, visą tai yra prieinama tik su profesionalia įranga. Mėgėjams tik lieka pasitelkti informacijos iš įvairiausių forumų, kur dalijasi savo patirtimi kiti vartotojai.

  Skaityti daugiau