Prekių katalogas

Universali diagnostikos įranga

 • Universalios diagnostikos įrangos privalumai

  Automobilių diagnostinė įranga skirstoma į dilerine, pagal automobilio prekės ženklą ir universalia diagnostikos įranga. Pirmoji sukurta vienam automobilio modeliui pagal dilerį, antroji – konkrečiai markei, o trečioji dirba su skirtingomis automobilių markėmis.

  Kiekvienam vairuotojui pažįstama situacija, kai automobilis atsisako važiuoti dėl neaiškių priežasčių – vizualinė apžiūra ir prietaisų skydelio duomenys nesuteikia visos informacijos gedimui išsiaiškinti. Sunkumai identifikuojant gedimą paaiškinami tuo, kad šiuolaikiniai automobiliai virto tikrais kompiuteriais ant ratų, juose esanti elektronika perėmė daugumą įprastinių funkcijų. Norint diagnozuoti tokių mašinų gedimus, reikia naudoti specialią įrangą, patogiausia yra universali diagnostikos įranga. Ji gavo savo pavadinimą dėl to, kad gali dirbti su daugeliu automobilių markių: Europos, Azijos, Rusijos ir Amerikos. Norėdami atlikti diagnostiką, įrenginys yra prijungiamas prie transporto priemonės ECU blokų per universalią ODB2 jungtį.

  Universali diagnostikos įranga aprūpinta įvairiausiomis galimybėmis. Pagrindiniai yra:

  • parametrų atvaizdavimas tekstiniu arba grafiniu formatu;
  • sistemų klaidų kodų nuskaitymas ir jų šalinimas;
  • techninės priežiūros intervalų nustatymas naujai po procedūros atlikimo;
  • automobilio jutiklių signalų nustatymas ir pokyčių fiksavimas;
  • ECU blokų kodavimas ir specialių veikimo režimų nustatymas;
  • aptikti visas automobilių sistemas ir sudaryti tiriamų parametrų sąrašą;
  • elektroninių mazgų veikimo tikrinimas.

  Naudodami tokią įrangą galite diagnozuoti įvairias automobilio sistemas: variklį, transmisiją, stabdžių sistemą, klimato kontrolę ir kitas. Įranga pasižymi paprastume naudojant, dideliame tikslume, todėl universali diagnostika greitai išpopuliarėjo tiek autoservisuose, tiek tarp automobilių savininkų. Jos pagalba pastarieji vartotojai daugelyje atvejų gali susiremontuoti automobilį patys, negaišdami laiko ir pinigų lankymuisi autoservisuose.


  Universalios diagnostinės įrangos tipai.

  Šią įrangą galima suskirstyti į du tipus: autonominis skaitytuvus arba diagnostikos adapteris. Pirmojo tipo įrenginiai išsiskiria tuo, kad yra įmontuotas ekranas, kuriame rodomi automobilių sistemų stebėjimo duomenys. Autonominių skaitytuvų privalumas yra tas, kad jų veikimui nereikia papildomos įrangos, prijungus prie automobilinės jungties, jie yra paruošti darbui iš karto.

  Kalbant apie diagnostikos adapterius, jiems reikės papildomos įrangos: nešiojamojo kompiuterio, planšetinio kompiuterio ar išmaniojo telefono. Prieš atliekant diagnostiką, šiuose įrenginiuose turi būti įdiegta atitinkama programinė įranga. Palyginti su nešiojamaisiais analogais, diagnostiniai skaitytuvai yra informatyvesni ir funkcionalesni. Viena privalumų šių adapterių, yra jų kompaktiškumas, todėl jų net galima neišimti iš automobilio jungties. Priklausomai nuo adapterio modelio, duomenis į nešiojamąjį kompiuterį ar išmanųjį telefoną galima perkelti belaidžio ryšio kanalais („Bluetooth“ arba „Wi-Fi“) arba per USB kabelį.

  Pasirenkant diagnostinę įrangą gali kilti tam tikrų sunkumų. Norėdami jų išvengti, turite atsižvelgti į šiuos kriterijus:

  • automobilio markė ir amžius;
  • taikymo sritis - asmeniniam naudojimui, mažajam servisui ar dideliam autoservisui;
  • reikiamos kalbos buvimas;
  • naudojimo paprastumas – ar tai bus didelis įrenginys kuriam reikės viso lagamino ar tai bus mažas kišeninis skaitytuvas;

  Kai kurie pirkėjai stengiasi iš karto įsigyti profesionalaus lygio universalią įrangą, tačiau vargu ar pradedantiesiems tokia įranga bus naudinga, nes jie tiesiog nesugebės išnaudoti visų įrenginio funkcijų. Tokiems vartotojams geriausiai tinka pradinio lygio įranga, kurią įvaldyti nebus sudėtinga.

  Nuo ko priklauso universalios diagnostikos įrangos kaina?

  Diagnostinis įrenginys yra blokas, turintis jungtį: USB arba COM (paprastai tinka tam tikrų markių automobiliams), jame taip pat yra įdiegta programinė įranga, kurios pagalba diagnostikos duomenis nuskaito borto kompiuteris, o vėliau jie išmaniojo telefono, planšetinio kompiuterio ar nešiojamojo kompiuterio ekrane rodomi žmogui suprantama forma.

  Skaitytuvų yra daugybė: nuo paprasčiausių prietaisų iki profesionalių sistemų, naudojamų didžiausiuose autoservisuose ir oficialiuose prekybos atstovuose. Atitinkamai, jie visi skiriasi kaina.

  Įrenginiai skiriasi pagal tipą:

  Techninės įrangos modifikacijos yra brangiausios ir yra savarankiški pavyzdžiai. Jie gali tiesiogiai nuskaityti duomenis iš automobilio ECU, kai kuriuos galima derinti su įprastu kompiuteriu. Šis tipas labiausiai paplitęs profesionalioje aplinkoje, nes jo kaina didesnė, o programinė įranga atnaujinama tik specializuotuose centruose.

  Skaitytuvai-adapteriai. Šis tipas yra plačiai naudojamas automobilių entuziastų dėl savo prieinamumo, norint jį naudoti, tereikia prisijungti prie nešiojamojo ar išmaniojo telefono. Ja dažniausiai naudoja žmonės, kurie važinėjasi lengvaisiais automobiliais arba motociklais.

  Dilerinė automobilių diagnostinė įranga turi savo ypatybes: jų programinė įranga suderinama tik su tam tikrų markių ir tipų transporto priemonėmis, šiuo atveju programinę įrangą kuria pats automobilių gamintojas. Reikia atsiminti, kad perkant dilerinę automobilių įrangą, jų kaina yra gana didelė, tačiau pateisinama plačiomis galimybėmis ir tiksline auditorija – profesionalai.

  Firminiai turi mažiau funkcijų nei dilerinė, o jų kaina mažesnė ir orientuota į konkretų automobilio modelį.

  Universali diagnostikos įranga plačiausiai naudojama tiek tarp mėgėjų, tiek tarp specialistų. Ji yra suskirstyta į visiško suvienodinimo pavyzdžius, tai yra, tinka bet kokiems automobilių pramonės atstovams; taip pat yra vietinio suvienijimo potipis, priklausomai nuo regiono ir protokolo.

  Norint įsigyti universalų automobilių diagnostinį įrenginį nepermokėjus, reikėtų pagalvoti, kokiais tikslais jį planuojate naudoti, ar įrenginys turi būti autonominis, ar galima jį prijungti prie nešiojamojo kompiuterio. Taip pat reikia pamąstyti ar įrenginį naudosite plačiai ar tik pagrindinėms funkcijos. Pavyzdžiui jeigu planuojate atlikti ne tik įprastą diagnostiką, o norite priprogramuoti ir adaptuoti pakeistus elektroninius automobilių blokus aišku, kad įprastos įrangos tam nepakaks ir reikiama kainuos kelis kart brangiau už įprasta. Toliau renkantis reikėtu pagalvoti, kurios rinkos automobilius, kad palaikytu, nes jeigu įsigysite įranga o ji palaikys ne visus reikiamus automobilius teks permokėti įsigyjant dar papildomą. Egzistuoja įranga, kuri palaiko ne tik lengvuosius automobilius, bet ir sunkvežimius, traktorius, ūkio technika, motociklus ir kt. Jeigu yra poreikis diagnozuoti sunkvežimi, universali diagnostikos įranga gali palaikyti ir tokį funkcionalumą, tačiau kaina jau bus gerokai didesne, nes visą įranga susijusi su pramoniniu transportu iškart turi didesne kainą.

  Kuo universali skiriasi nuo profesionalios diagnostikos įrangos?

  Universali diagnostikos įranga yra įprasta automobilių diagnostikos prietaisų klasė, kurių dauguma yra profesionalūs įrenginiai. Universali automobilių diagnostikos įranga plačiai paplitusi tarp profesionalų automobilių remonto dirbtuvių ir servisų, kurie aptarnauja kelių markių automobilius. Šio tipo automobilių skaitytuvai gali profesionaliai diagnozuoti daugumą šiuolaikinių automobilių ir yra kompaktiška alternatyva dileriniams diagnostikos įrenginiams. Pagrindinis skirtumas tarp universalios ir dilerinės yra integruotos nuorodų ir informacijos sistemos trūkumas universaliose, o tai kompensuoja universalumas ir kompaktiškumas. Profesionalią įranga dažniausiai renkasi įmonės, kurios aptarnaują sunkiąją techniką, lengvųjų automobilių servisams, kurie remontuoja įvairių markių transporto priemones labiau priimtina universali įranga, kuri ne tik skaito klaidas, bet sugeba atlikti programavimo, adaptavimo, regeneravimo funkcijas.

  Profesionaliems įrenginiams galima įsigyti atskirai papildomą įranga, skirta atlikti papildomiems darbams. Pavyzdžiui sunkvežimių diagnostikos modulius. Tai leidžia žymiai išplėsti autoserviso galimybes. Papildomų adapterių komplektus, kurie skirti nestandartiniam pajungimui prie ECU. Taip pat tokia įranga kaip, techninis vaizdo endoskopas, idealus asistentas skirtas daryti video įrašus arba nuotraukas sunkiai pasiekiamose vietose, pvz variklio vožtuvų bloke, jo nenuimant. Populiari papildoma įranga skirta dirbti su pagrindinių diagnostinių įrenginių, skirta programuoti raktus, raktų imobilaizerius, klonuoti juos, kai norima pasidaryti papildomą automobilio raktą.

  Naudojant profesionalia įranga darbdaviai gali kontroliuoti ar jų darbuotojai efektyviai naudoją įrangą, ar specialistai ne naudoją įrangą savo tikslams pasipelnyti. Profesionali įranga turi visų operacijų atliktų su įranga istorija, kuri įrašoma į jo atminti, ten taip pat matomos visos manipuliacijos darytos su įranga, kada buvo įjungtas prietaisas, kokie automobiliai buvo pajungti, pajungtu automobilių VIN numeriai, kas buvo skenuota, kas atliekama blokuose ir t.t. Vadovai norėdami pasitikrinti ar jų darbuotojai tikrai darbe dirba, visada gali pasižiūrėti darbų istoriją, tai yra labai patogų, kai servisas turi išties daug darbininkų.
   

  Skaityti daugiau